Aleksandra Światowska - terapeuta, wykładowca SI

Certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej, pedagog, terapeuta i diagnosta pedagogiczny, specjalista dietetyk. Członek Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej, certyfikowany terapeuta st.1 Grow Through Play, GPS – System Rozwoju Poprzez Zabawę, podejście oparte na relacjach.

Na co dzień prowadzę diagnozę i terapię integracji sensorycznej w Centrum INTEGRA w Tychach. Zajmuję się dziećmi od pierwszego roku życia. Młodsze dzieci konsultuję, doradzam rodzicom pewne techniki stymulujące rozwój dziecka. Staram się, aby terapia była dla dziecka świetną zabawą, w taki też sposób opracowuję diety sensoryczne dla dzieci, które rodzice wykorzystują w domu podczas codziennych aktywności. Poza integracją sensoryczną prowadzę szkolenia dotyczące między innymi funkcjonowania dziecka z zaburzeniami integracji sensorycznej w szkole, przedszkolu.

Współpracuję z ośrodkiem organizującym studia podyplomowe dla nauczycieli, prowadząc warsztaty i wykłady dotyczące między innymi terapii kontaktu i więzi w pracy z dziećmi ze spectrum autyzmu.Od roku 2016 pomagam także nowym terapeutom integracji sensorycznej zdobyć wiedzę i doświadczenie w tym zakresie, wykładając na studiach podyplomowych z zakresu integracji sensorycznej.

Ponieważ w obszarze moich zainteresowań znajduje się tematyka związana z samoregulacją dziecka, jestem autorką publikacji, która ukazała się w 2017r. nakładem Wydawnictwa Harmonia „Podejmij wyzwanie. Materiały do określenia trudności w sferze przetwarzania sensorycznego bodźców dla dzieci, rodziców i nauczycieli.” Udało mi się wydać także książeczkę przeznaczoną dla dzieci z ADHD oraz ich rodziców “Baltazar mój przyjaciel z ADHD wyd. Harmonia.